Minden év elején megy a matekozás, hogy mit válasszunk a cafeteria keretünkbe. Mit enged a munkáltató, mi után kell kisebb adót fizetni? Nyugdíj, vagy egészségpénztárt preferáljuk? Ebben a cikkben megmutatunk Önnek egy-két kevésbé ismert cafeteria elemet, és megnézzük, hogy mi változott tavaly óta!
Az adómentes juttatások
Az idei évre az állam jelentős változtatásokat vezetett be a béren kívüli juttatások területén. Bár a lehetőségek száma nem szűkült, az összeghatárokban jelentős korlátozás lépett életbe. Készítettünk egy táblázatot, amiben megmutatjuk, hogy melyek azok a szolgáltatások, amelyeket továbbra is adómentesen kaphatunk a munkáltatónktól:
*A wole life (élethosszig tartó) életbiztosítások 2018.01.01-ig adhatóak adómentesen
Itt érdemes odafigyelni a különböző életbiztosításokra, hiszen relatív magas havi összeg választható, amiből nagyon magas szintű védelmet tud szerezni magának! Erre később visszatérünk!
A béren kívüli juttatások
Két részre oszthatjuk a a béren kívüli juttatásokat a választható összeghatár szerint, az első rész, amit éves 200.000 forintos keretig lehet választani, íme:
Ezekre a szolgáltatásokra, ahogy a táblázat is mutatja 35,7%-os adót kell fizetnie a munkáltatójának. Ennyit is csak abban az esetben ha nem lépik át a táblázat második oszlopában feltüntetett értékeket, ha ez mégis megtörténne, akkor 51,7%-os adóvonzattal kell számolni.
A másik része, amivel ezt ki lehet egészíteni egészen 450.000 forintos éves cafeteria keretig. Ide mindössze a SZÉP kártya tartozik, de ennek is van 3 különböző típusa. A szállásra használható, aminek 225.000 forint az éves kerete, a vendéglátásra fordítható 150.000 forintos éves kerettel, illetve a szabadidős tevékenységre vonatkozó 75.000 forintos éves kerettel rendelkező.
A kockázati életbiztosítás
Azzal biztos Ön is tisztában van, hogy a kockázati életbiztosítás nem csak halál esetére téríthet, hanem különböző ún. kiegészítő biztosításokon keresztül a kieső jövedelmét is tudja pótolni, egy megbetegedés, vagy baleset után. Hogy mire elég havi 30.000 forint (még csak nem is 35.000 Ft)? Mutatunk egy pár példát:
- egy 42 éves embernek (20 évre) 24,5 millió forintos haláleseti szolgáltatásra
- egy 32 éves embernek (20 évre) 52,5 millió forintos haláleseti szolgáltatásra
Végül pedig egy komplett csomag egy 32 éves ember részére, szintén 20 évre:
- Haláleseti szolgáltatás: 20 millió Ft
- Rokkantság: 10 millió forint
- Műtéti, és baleseti műtéti térítés: 1 millió forint
- Kórházi napi térítés, és baleseti kórházi napi térítés: 30.000 forint naponta
- Csonttörés: 30.000 forint
Ez így együtt összesen havi 25.730 forintba kerül, vagyis bőven az adható határon belül.
Érdemes kockázati életbiztosítást választani!
Ebben a cikkben megmutattuk, hogy 2015-ben milyen elemeket választhat a cafeteria keretén belül. Ezek közül is kiemeltük a kockázati életbiztosításokat, hiszen ár érték arányban nincs még egy olyan szolgáltatás, ami ekkora szolgáltatást tudna nyújtani Önnek! Igényeljen tőlünk egy személyes konzultációt, és életbiztosítási szakértőnk a lehető legjobb tanácsokkal fogja segíteni Önt pénzügyeiben!