Magyarországon egyelőre nem terjedtek el olyan mértékben a céges életbiztosítások, mint Európa más országaiban. Az Ön cégének van életbiztosítása? Számos olyan életbiztosítási módozat létezik, amit sokkal inkább megéri egy cégen keresztül finanszírozni, mintsem a magánemberként már leadózott jövedelmünkből. Ezeket mutatjuk most be.
Milyen életbiztosítás lehet hasznos egy cégnek?
Ha a hasznosság alatt azt értjük, hogy a cég le tudja írni költségként az életbiztosítások díjait, akkor az alábbi életbiztosításokban érdemes gondolkodni:
- egyéni vagy csoportos balesetbiztosítás
- egyéni vagy csoportos kockázati életbiztosítás
- egyéni vagy csoportos egészségbiztosítás
- élethosszig tartó (whole life) befektetéses életbiztosítás
Ezek az életbiztosítások magánemberként is fontos funkciót tölthetnek be az életünkben, ha van lehetőség, akkor érdemes a céggel fizettetni a díjakat.
A céges balesetbiztosítás
Tételezzük fel, hogyha egészségesek vagyunk, akkor dolgozunk. Viszont ha egy balesetből fakadóan, egészségügyi okokból nem tudunk dolgozni, akkor a táppénz csak a bejelentett bérünk 60%-a. Ezt a keletkezett anyagi űrt hivatott kompenzálni a balesetbiztosítás.
Egy 5 fős cégnél, egy közepes szolgáltatású csomagnál ennek az éves díja 69.000 Ft.
A céges kockázati életbiztosítás
A céges kockázati életbiztosítások szintén az esetleges egészségügyi problémák után kieső jövedelem pótlására alkalmas megoldások, illetve egy esetleges haláleset után a dolgozó családját tudjuk anyagilag támogatni.
Egyedi kalkulációért vegye fel a kapcsolatot életbiztosítási szakértőnkkel.
Cégek esetében kiemelt fontosságú a cégtársak keresztbe biztosítása. Tapasztalatunk szerint, amikor cégvezetőkkel tárgyalunk (legyen akár egy kis családi vállalkozás, vagy egy nagyobb volumenű vállalkozás) ez a témakör mindenkit gondolkodóba ejt, és megoldást keres rá. Gondoljunk bele, ha ketten vezetünk egy céget, és a cégtársunk váratlanul meghal. Vagy ki kell vásárolni a családját a cégből, vagy valaki (aki általában nem ért a cégvezetéshez) átveszi a helyét a cégben, ami nem szokott sikerre vezetni. Mindenkinek az a legegyszerűbb, ha egy ilyen szituációban az elhunyt családja pénzt kap, és a cég is mehet a maga útján tovább.
A céges egészségbiztosítás
Szolgáltatásában jelentősen eltér az előző módozatoktól, mivel itt nem anyagi szolgáltatást vállal a biztosító, ha történik velünk valamilyen egészségügyi probléma, hanem szolgáltatást. Az egészségbiztosítás lényege ugyanis egy nagyon magas színvonalú (VIP) egészségügyi ellátás megszervezése és lebonyolítása. Munkáltatóként nekünk fontos, hogy a dolgozó munkatársaink soron kívül tudjanak orvosi vizsgálatra menni, és minél kisebb idő kieséssel tudjanak újra munkába állni.
A whole life életbiztosítás
Ez a befektetéses életbiztosítás hivatalosan életünk végéig szól, és csak halálesetkor szolgáltat. A trükk az, hogy hamarabb is van lehetőségünk a szerződésben összegyűlt tőkét visszavásárolni. Ezt megtehetjük cégként, ilyenkor semmilyen adóvonzata nincs, viszont ha szerződőt cserélünk, akkor magánemberként is visszavásárolhatjuk a pénzünket. Ebben az esetben a cég által befizetett díjak után 27% EHO és 16% SZJA fizetési kötelezettségünk lép fel jelenleg. De ki tudja mi lesz 5-10 év múlva?
A lényeg, hogy a cég folyamatosan elköltségeli a díjakat, és majd csak akkor kell adózni, amikor visszavásároljuk a tőkét, és ekkor is csak a (cég által) befizetett díjak után.
Éljünk a cégünk adta lehetőségekkel
Ebben a cikkben bemutattuk, hogy milyen életbiztosításokat tudunk kötni úgy, hogy mind a cég, mind a biztosítottak jól járjanak. Legyen szó akár megtakarításról, akár kockázati életbiztosításokról, a lehetőség adott csak élni kell vele. Kérjen Ön is életbiztosítási szakértőnktől szakmai konzultációt, aki megtalálja Önnek azokat az adóoptimalizáló megoldásokat, és életbiztosításokat, amellyel a legjobban jár.