Az életbiztosítási és megtakarítási szerződés megkötése jellemzően két életszakaszban szokott felmerülni. Egyrészt ugye ifjú felnőtt korban, amikor az anyagi tartalékképzés még alacsony életbiztosítási díjakkal megvalósítható. Másrészt, pedig amikor már nem csak a mindennapi megélhetést, hanem akár a nyugdíjcélra történő öngondoskodást is realizálni kell.
Megtakarítás és életbiztosítás egy életen át
Létezik a hazai pénzügyi piacon olyan előtakarékossági forma, amely nem csak azt teszi lehetővé, hogy bármilyen jövőbeni cél érdekében megtakarítsunk, hanem közben életbiztosítási védelemben is részesülhetünk. A befektetéses életbiztosítás egyik nagy előnye, hogy a befektetési részt mi magunk állíthatjuk össze, de arról is saját hatáskörben dönthetünk, hogy fő életbiztosításunk mellé milyen kiegészítő biztosítási elemeket kívánunk hozzárendelni.
A befektetéssel kombinált életbiztosítás minimális futamideje 10 év, de ennyi idő szükséges is ahhoz, hogy a költségeit kitermelje és kiemelkedő hozamot produkáljon. Az egész életre szóló, azaz whole life konstrukció az életbiztosítások egy olyan speciális fajtája, ahol az életbiztosítási időszak a biztosított élete végéig fennáll, és zömében kifizetéssel szűnik meg.
Miért éri meg whole- life típusú szerződést kötni?
– Lehetőség van arra, hogy hosszútávra, akár több évtizedre előre is tervezni tudjunk. Sőt nem csak egy, hanem akár több anyagi célunkat is megvalósíthatjuk. Legyen szó a gyermek megélhetéséről, a lakásvásárlásról vagy éppen a privát nyugdíjunkról.
– A jövőnk tervezése mellett pedig nem csak életbiztosítási, hanem akár baleset- és egészségbiztosítási védelmet is kapunk.
– Akár 75 éves korunkig is élvezhetjük az életbiztosítási védelmet úgy, hogy közben megtakarított pénzünkből akár állami nyugdíjunkat is kiegészíthetjük.
– A megtakarítás portfólióját nem csak, hogy magunk állíthatjuk össze, hanem folyamatosan menedzselhetjük. A befektetésünk aktuális értékét ráadásul napi szinten nyomon követhetjük.
– A költségek nagy része az első két évben levonásra kerül, ami azt jelenti, hogy jelentős megterhelésre az eltelt évtizedek alatt már nem kell számítanunk.
– A megtakarított pénzünk egy részéhez már akár a futamidő alatt hozzáférhetünk. Sőt a szerződés terhére akár kölcsönt is igényelhetünk a biztosítótól.
– Halálesetre kedvezményezettet nevezhetünk ki, ráadásul a kedvezményezett akár gyermekünk is lehet.
– Gyermekeinket is rászoktathatjuk a folyamatos megtakarításra. Ha szüleiktől azt látják, hogy nem hitelből, hanem megtakarításból történik a folyamatos kiadások fedezése, akkor ezt az életfelfogást fogják tovább vinni a következő generáció számára.
– Adókedvezménnyel nem csak magánszemélyek, hanem akár egyéni vállalkozók, társas vállalkozások is megköthetik.